—-Siz daha önce hiç olmayan bir şeyi kurdunuz Türkiye’ de Goloka İçten Dışa Güzellik olarak. Hem manevi hem dış güzelliği ele alan bir ekininiz var. Öncelikle, Meltem Akcan kimdir tanıyabilir miyiz ?

İstanbul Teknik Ünivesitesi Gemi Makine İşletme Mühendisliği ilk mezun kadınlarından olup, çalısma hayatına ilk Arkas Denizcilik te başladım, MAN, STX MAN, PPG gibi sayılı firmalarda üst düzey pozisyonlarda çalışarak 17 senelik meslek hayatımda dünyayı gezme fırsatım oldu, manevi tarafım da çok ağır bastığı İÇİN bu ülkelerde gezerken alternatif tıp tekniklerini öğrenme fırsatım oldu. Bu fırsatlar sayesinde, gezdiğim ülkeleri hem iş seyahati hem de spiritüel gelişim, enerji yöntemleri ile temizlik ve korunma gibi pek çok tekniği öğrenmeye çevirdim diyebilirim. Bınların içinde Çin Tıbbı bilgisi, Qigong, kurucusu bir Dr olan Rusya’da bir okul Kozmik Enerji Okulunu en üst seviye Progressor olarak bitirdim, hocam da bir Dr dur ve patalogdur. Kozmik Enerji Mu’ dan gelen kadim Şamanik kanal bilgilerini içerir. Hindistan Svyasa Yoga Terapi Üniverstesi mezunu Hintli bir Hoca ile çalışarak Yoga eğitimimi tamamladım. Peru ve Güney Amerika’da Şaman hocalarım oldu ve hala çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Babaannem de bir şaman olduğu ve 5 yaşından bu yana inisasyon devam ettiği İÇİN mesleğimin yanında öğrenme ateşi hep içimde yanmaya devam etti.

—-Goloka İçten Dışa Güzellik ‘ i nasıl kurdunuz Goloka ne demektir ?

Bir süre komin hayatı araştırmak için ve Türkiye de kurmak için tapınaklarda yaşadım ancak gördüm ki bunu Türkiye de kurmak mümkün değil, sabahtan akşama kadar baktım ki sadece mala İLE zikir çekerek Yaradanı zikredyırlar ve sadece gelen bağışlarla yaşıyorlar. Bu bana çok ters geldi. Bence en büyük ibadet çalışmaktır. Goloka Hint Felsefesine göre yaradanın yaşadığı en büyük ve en yüksek gezegendir. Bizler karmik borçlarımızı tamamlamak için birçok defa dünya alanına yani bu oyun alanına bedenleniyoruz. Yaradan dan koptuk O na döneceğiz ancak eriyerek olarak dönebilmemiz için birçok kez buraya farklı bedenlerde geliyoruz ve süreç öğreti olarak devam ediyor. Goloka’ ya gelin ki sizi hem içten hem dıştan ele alarak hazırlayıp donatalım ki birçok defa bedenlenmeye gerek kalmasın, yaradana öğretiyi alarak dönebilelim diye. Bu arada markamız Ve tüm eğitimlerimiz Türk Patent kurumu marka tescillidir.

——Goloka İçten Dışa Güzellik ile neleri hedeflediniz başka ?

Hem iç güzellik hem dış güzellik için ekipçe çalışmaktayız. İç güzellik kısmına daha çok kendim bizzat ele alıyorum dış güzellikte ise Estetisyen ve Akademisyen bir ekibimiz var. Goloka İçten Dışa Güzelliği kurarak, çalışarak bütüne hizmet etmeyi özellikle ülkemizde kadınların meslek sahibi olup hem maneviyatını da güçlendirmeyi ele alarak daha donanımlı eğitimli güzel ruhlu çocuklar yetiştirmesi amacıyla böyle bir merkez kurdum ki, ülkemiz daha aydın bir topluk olsun. Verdiğimiz Dış güzellik sistemleri örneğin Protez Tırnak, kalıcı makyaj gibi ve iç güzellik sistemleri Koçluk, Kozmik Enerji, şamanizm , mandala gibi uluslararası akreditasyona sahip olup, aynı zamanda üniversite ve e-devlet onaylıdır. Bu sayede özellikle birçok kadına istihdam, meslek sağlayarak güzel bir toplum yetişmesine sebep olmaya çalışmayı hedefledim. Çünkü eğer kadın kendini yetiştirirse, güzel ve eğitimli gençler yetişeceği için, ülkemizde jeopolitik konumu sebebiyle ülkeyi yönetebilmek adına bastırılan kadının dişil enerjisi yükselecek, ve her alanda evde, işte, çocukta bu yaratım enerjisi artacak, daha aydın, eşine iyi davranan şiddetsiz, kültürlü eğitimli erkek ve kadın toplumlar yetişecek.

—-Köklü bir üniversite, eğitim ve üst düzey çalıştığınız bir meslek hayatınız olmuş, bu seviyeyi bırakıp sizi bu manevi tarafa geçen ve mevcut işinizi yapmaya iten sebep neydi?

2008 senesinde Peru da tanıştığım şaman hocam, ‘ Sen bir şaman sın, insanlara yardım etmek, bu öğretiyi yaymak İÇİN dünyaya geldin, şimdi değil ama zamanı gelince beni tekrar göreceksin demişti. 2016 senesinde, Türkiye’ de bir trafik kazası geçirdim. Aracımı parketmeye yönelik dönerken hızla gelen bir araç şoför yerinden çarptı, araba 5 metre sürüklenmiş. Hastanede gözümü açtığımda tek hatırladığım kafamı sürekli vurduğum ve Peru daki şaman hocamın yüzü idi. Sadece emaili vardı ve aradan 8 sene geçmişti, çaresi email attım ve anında cevap geldi. Hoşgeldin, zamanı geldi dedi bana bir çalışma yaptı ve boynumda kemik uçlarım kırılmıştı, 9 gün sonunda toparladım ve artık Şamanik geçiş olmuştu, kaza öncesi bir kadının yeniden doğumunu anlatan bir dövme yaptırmıştım o gerçek oldu ve üçüncü göz aktifleşince iyileştikten sonra ilk işim istifa etmek oldu. Henüz ne yapacağım hakkında en ufak bir fikrim yoktu ama bak bu günlere geldik, çok şükür.

——Peki son olarak misyonunuz nedir ?


Edindiğim birçok spiritüel ve bedensel tekniklerin genel özeti aslında şudur;“Her neye inanıyorsan inan, kapısı sevgiye, paylaşmaya, iyiliğe açılıyorsa ve sonunda kimse zarar görmüyorsa, her inanış ve her uygulama yöntemi aynı kapıya açılır. İnsan, yalnızca doğru nefes tekniğini kullanıp, bedensel egzersiz yöntemlerini geliştirerek; kendine inanarak dahi tüm sıkıntılarını yenebilir ve pozitif düşünce gücünü geliştirebilir.”
İnsan 3 boyutlu bir varlık olup, bu boyutlar “beden”, “zihin” ve “ruh” dengesiyle oluşur. Dolayısıyla insan;
Ne yiyorsa O’dur,
Ne düşünüyorsa O ‘dur,
Ne hissediyorsa O’dur.
Bir kişinin pozitif düşüncesinin doksan bin kişiyi etkilediğini biliyormuydunuz? Evrenin bu pozitif enerjiye ve düşünceye çok ihtiyacı olduğunu düşündüğümüzde kollektif bilinç olarak hareket edebilmek evrenle bir olabilmek ve bunu çoğaltıp yayabilmek için amacım,

-Tüm canlılara yardım etmek, özellikle kadınlarımızı eğitmek ki daha kültürlü eğitimli erkek ve kız çocuklar yetişsin.

-paylasmak,

-sevgide kalmak,

-yükselişe,aydınlanmaya bir nebze olsun katkıda bulunmak,

-Özümüzü,dünyaya geliş amacımızı hatırlamak,

-Pozitif kitlesel bilinci olursturmak,yükseltmek,

-Sevgiyi yaymak ,

-Ve tüm bunlara bir nebze ışık olmaya çalışmak olmuştur.

——Bize ayırdığınız vakit için ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim büyük bir zevkti benim için. Sevgiler.

Universiteplus Dergi Röportajımız