Öncelikle meditasyonda zihin boşaltılır ve zihni boşaltmayı öğrenmek gerekir. Siz zihni boşalttığında derin bir huzura ve farkındalığa ulaşırsınız. İşte tam bu anda, tam bu derin öze temas ettiğiniz anda, ruhunuzdan bilincinize bir akış, bir aydınlanma, bir farkındalık akar ve hayata dair bir farkındalık – uyanış ve berrak bir görüş kazanırsınız. 

Sadece doğru nefesi alarak burun solunumuyla 4sn de alıp karnı şişirken,8 snde burundan verip karnınızı indirerek ujjayi neffes ile meditasyon yapabileeğiniz gibi,hiç nefes almaya odaklanmadan ,hiçbirsey düşünmeden, sakin duzgun bir postürle oturarak elleriniz parmaklarınız iç içe geçmiş olarak sadece kendinizi akışa bırakarak da meditasyon yapabilirsiniz. Bir sure sonra nefes akısınız iyice kısaldığında,nefesiniz,üçüncü gözünüzde kısa kısa çalıstığında ve kalbiniz başınızın üstünde attığında, cosmoenergy ile dolmaya ve evrenle bir bütün olmaya,evrensel enerjiyi, yaşam enerjisini ruhunuzda arttırarak, temizlenme sağlamış ve blokajlarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Bunun dışında ,OM meditasyonu ile de çalışabilirsiniz. Nefes meditasyonunda nefes alınır verirken sırayla A-U-M sesleri söylenir. Daha sonra AUM sesi ve en son evrenin sesi olan OM sesi söylenir ve burda amaç kendini evrene dahil etme bir olma bilincidir. Nefes ve mantralarla yapılan bu meditasyonda A sesi uyanma, U sesi rüya ve M sesi uykudur. Kelimenin tam anlamıyla geçmiş, şimdiki ve gelecek anlamındadır. OM sesi AUM sesinin kısaltılmışıdır.

A sesi söylediğinizde bacaklarınız, U sesi ile gövdeniz, M sesi ile baş bölgenizde vibrasyonlar oluşur ve bedenimizin suyu titreşir, yin ve yang dengeye gelir, yani dişil ve eril enerjimiz dengeye gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.